Bemutatkozás

ARANYOSSZIGET FOGALMA:

Aranyossziget, Tündérmező kapuja. Kulturális és kegyeleti emlékhely. A beregi Tisza-hát észak-nyugati sarkában található Aranyosapáti révaranyosi részének központja. Az ingatlanegyüttes része az 1995-ben alapított Falvak Kultúrájáért Alapítvány Keleti Nemzetközi Alkotóköre 2000-től működő alkotó és közösségi háza, amely 2010. szeptember 20-óta (I. Európai Kultúra Napja) otthont ad a Kultúra Lovagrendje Múzeuma és Levéltárának. Az alkotóházban közművelődési, művészeti és ifjúsági események valósulnak meg. A múzeumban a kultúra lovagjainak életművét – a családok által felajánlott hagyatékot – és helytörténeti örökséget bemutató kiállítás látható, amely miatt megalapozottan nevezhető: „Kincsesháznak”.

A doni áttörés 60. évfordulóján zászlót bontott, öt földrészen ismert Kultúra Lovagrendje lovagvárában kegyeleti emlékhely – a Kultúra Lovagrendje emlékparkja – található, amely a nándorfehérvári diadal 1456. július 4-21. 550. évfordulóján létesült. A kultúra lovagja címmel elismertek emlékét a hársfák alatt található 12 emlékoszlopból kialakított „lovagi kerekasztalok” őrzik, és adnak alkalmat a családoknak, barátoknak, ismerősöknek és tisztelőknek a személyes emlékezésére, az életművek megismerésére és ápolására. Az emlékpark központi emlékműve az „Emlékezet harangja,” amely egyaránt szolgálja a történelmi múltra, valamint az elhunyt és posztumusz avatott lovagtársakra való emlékezést.

A pihenésre, ismeretszerzésre és testi-lelki feltöltődésre alkalmat adó területen található a magyar nemzet hazai, határon túli és emigrációban élő tagjait az V. Magyar Világtalálkozótól (2015. május 23.) hívó - váró Aranyossziget Gyermek és Ifjúsági Tábor, amely működésével a nemzetegységesítés mellett jelentős mértékben kívánja elősegíteni a halmozottan hátrányos helyzetű térség szabadidős tevékenységét.  

Aranyossziget küldetésében fogalmazta meg, hogy működésével járuljon hozzá a nemzet „aranyosszegeletje”, ezen belül a Bereg és a négyeshatármente népszerűsítéséhez, valamint a halmozottan hátrányos helyzetben élők életminősége fejlődéséhez.

Visszaélés jelentése Bővebb információ